EGZAMINY ZAWODOWE

styczeń 2023

Uwaga Słuchacze!

Egzamin zawodowy jest obowiązkowy i jest jednym z warunków ukończenia szkoły i otrzymania świadectwa. Nieprzystąpienie do którejś części egzaminu zawodowego skutkuje nieotrzymaniem świadectwa ukończenia Szkoły Policealnej na danym kierunku - należy przystąpić do obu części.

Egzamin z każdej kwalifikacji składa się z etapu pisemnego i etapu praktycznego.

Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie:- z etapu pisemnego - co najmniej  50% punktów możliwych do uzyskania;- z etapu praktycznego - co najmniej  75% punktów możliwych do uzyskania;

Po zdaniu egzaminu: Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia świadectwo kwalifikacji oraz dyplom uprawniający do wykonywania zawodu (który jest ważny ze świadectwem ukończenia szkoły policealnej w danym zawodzie).

Poniżej znajduje się w pliku pdf rozpiska egzaminów. Proszę o stawienie się w Sekretariacie szkoły w celu zapoznania się z dokładnymi danymi dotyczącymi poszczególnych egzaminów. Nasz Sekretariat przy ulicy Targ Drzewny 3/7 w Gdańsku jest do Państwa dyspozycji w godzinach 08:00-17:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godzinach 08:00-16:00.

Przypominamy również o uzyskaniu niezbędnej frekwencji, na poziomie min. 50%, aby móc podejść do zaliczeń z każdego przedmiotu.

Na egzaminie proszę dysponować:

• dowodem osobisty

• długopisem (piórem) z czarnym tuszem (atramentem)

• kalkulatorem prostym

Życzymy owocnej nauki i satysfakcjonujących wyników egzaminów!